0.00

Zásněžky

Zásněžky PLASTIplot ® Original INOVA

Nabízíme Vám zásněžky - kompletní protisněhový zábranný systém PLASTIplot®. Instalují se podél cest, železničních tratí, chodníků, areálů firem, parkovišť, tedy všude tam, kde chceme zabránit vzniku závějí.
Cena: 29890.00
24703 bez DPH

Popis

Dodací lhůta zásněžek cca 14dní.

 

Nabízíme Vám zásněžky - kompletní protisněhový zábranný systém PLASTIplot®. Instalují se podél cest, železničních tratí, chodníků, areálů firem, parkovišť, tedy všude tam, kde chceme zabránit vzniku závějí.

 

V případě instalace plotu v místě s předpokládanou vysokou větrností doporučujeme zavětrovat každý sloupek, tedy doobjednat potřebný počet lan, kotvících háků a pásek.  Sloupky bez kotvení, jsou-li instalovány v předepsané hloubce a v pevné půdě, odolávají rychlosti větru  až po limit lomu materiálu i bez zavětrování.  

 

Se snižující se teplotou pod bod mrazu materiál sloupku zvyšuje dynamickou odolnost vůči lomu, s rostoucí teplotou nad bod mrazu se odolnost proti lomu snižuje.  Ze zkušeností lze soudit, že správně instalovaný plastový protisněhový plot PLASTIplot ® Original v základní sadě při teplotě -5 st.C a nižší odolá dynamickému tlaku větru okolo 70 km/hod. Se zvyšujícím se počtem zavětrování či zvyšujícím  se počtu sloupků či jejich zdvojení se dynamická odolnost zvyšuje.

 

Vždy je potřeba vycházet z potřeb instalace podle konkrétního místa instalace.

 

PLASTIplot ® Original INOVA – 100 m plotu se skládá z: 

 • 36 ks kulatých dřevěných sloupků 5 - 6 cm cele impregnovaných, s kovovou náraznou ploškou100 m oranžového pletiva PPC 200 gr/m2 o výšce 1,2 m (dvě role po 50 m), (USA)
 • 18 ocelových lan potažených červeným plastem,
 • 18 kotvících ocelových háků,
 • 9 kovových objímek s gumovou podložkou.
 • 300 plastových spojovacích pásků 30 cm odpovídající normě ČSN-EN .

 

Jako prémie zdarma je v sadě 1 pár teplých pracovních rukavic ROSTAING FRANCE typ COLDPRO či podobných. 

 

Cena včetně dopravy v rámci ČR a SR.

 

TECHNICKÁ DATA ZÁSNĚŽEK PLASTIplot® Original INOVA

 1. Plastové pletivo je pečlivě vybráno. 
  Je dodáváno v rolích o rozměrech 1,20 x 50 m. Značkové pletivo od renomovaného evropského producenta s bezmála 50 letou tradící je vyrobeno z PPC (polyphthalate uhličitan) s vysokou hustotou. Díky tomu vyniká značnou mechanickou odolností a tvarovou stálostí. Může tak odolávat namáhání při silném větru a zadržovat sníh s hmotností mnoha tun. Toto pletivo snáší teploty i více jak – 30 °C, stejně jako teploty nad 0 st C.
  Pletivo je maximálně zesílené, v gramáži 200 gr/m2 oranžové barvy a je UV stabilní. Na objednávku je možno dodat pletivo i jiné barvy (avšak za podmínky množstevní). Pletivo bylo konzultováno na Vysokém učení technickém v Brně, Fakultě stavební.
 2. Upevňovací plastové pásky 
  Jsou plastické pásky, kterými připevňujeme pletivo k tyčím.Jsou vyrobené podle evropské normy ČSN – EN. ). Pásky byly podrobeny pevnostním zkouškám na Vysokém učení technickém v Brně, Fakultě stavební
 3. Upevňovací dřevěné sloupky vlastní speciální konstrukce – Dodáváme v délce 150 či 160 cm. Jsou vyrobeny ze dřeva a instalují se zatloukáním do hloubky 20-30 cm (podle stavu zeminy). Dřevěné kulaté sloupky jsou tlakově impregnovány. Na jednom konci jsou zařezány do špičky. Poklepová část sloupku je opatřena kovovou kulatou podložkou s vrutem.
 4. Zavětrovací ocelové lanko s oky, svorkami je z důvodu bezpečnosti opatřeno červeným plastovým obalem. Jedná se o ocelové lanko o síle 2 mm a déĺce 2,7 m. Lanko je opatřeno dvěma oky na každé straně. Slouží k upevnění na tyč s protikolíčkem či úpravě délky lanka. Lanko je červené pro lepší viditelnost napnutého lanka.
 5. Upevňovací ocelový hák – kotva 
  Slouží na přichycení zavětrovacího lanka k zemi. Ocelový trn je dlouhý 35 cm,vyrobený z ocelové kulatiny o síle 3 mm.
 6. Zatloukací kladivo PLASTIplot® VASARA
  Nasazovací kladivo o váze 10 kg (alternativně 15 kg). Tento přípravek velmi usnadňuje zatloukání sloupků. Jeho funkce je ke zhlédnutí na www.zasnezky.cz. NENÍ SOUČÁSTÍ SADY, OBJEDNÁVÁ SE SAMOSTATNĚ.

V případě instalace plotu v místě s předpokládanou vysokou větrností doporučujeme zavětrovat více sloupků a tedy doobjednat potřebný počet lan, kotvících háků a pásek. Sloupky bez kotvení, jsou-li instalovány v předepsané hloubce a v pevné půdě, odolávají rychlosti větru do 90 km/hod (limit lomu) i bez zavětrování.

 

Dřevěné sloupky jsou v sestavě PLASTIplot ® Original INOVA voleny záměrně, jelikož jsou levné a nejsou předmětem častějšího zcizování jako dražší sloupky z různých jiných materiálů či konstrukcí.

 

Pletivo je zesílené, vydrží mnoho let.

 

Cena je za 100 bm.

Extrémní zimní podmínky a zejména značné dynamické namáhání větrem kladou na kvalitu pletiva a konstrukci zásněžek vysoké nároky.

S tím souvisí, pevnost, účinnost, trvanlivost a bezpečnost zásněžek. Nevhodné pletiva z HDPE, PP jsou měkká a i v mírném mrazu a za větru se mohou snadno trhat. Tyto nekontrolovatelně poletující kusy pletiva se tak mohou stát přímou příčinou dopravní nehody, nebo zranění chodců.

Pletivo ze systému plastiplot je proto záměrně z nejvhodnějšího materiálu – PPC (Polypthalate Carbonate), které vykazuje vynikající fyzikální vlastnosti a je pro tento účel více než vhodné.

To bylo potvrzeno různými zkouškami a experimentálními výpočty Fakulty stavební VUT Brno, které naše společnost zadala.

Naše společnost věnuje konstrukci zásněžek velkou pozornost. Cílem je maximální bezpečnost a odolnost celé konstrukce zásněžek PLASTIplot® jak v provedení plastový plot, tak dřevěné či kombinované panely.

Konstruováno ve spolupráci s VUT v Brně, Fakulta stavební.
Náš systém zásněžek je chráněny užitným vzorem č. 23514 ÚPV Praha.

 

PLASTIplot® je registrovaná ochranná známka.


Total time: 0.041529s